Związki z wirtualnej rzeczywistości

Związki z wirtualnej rzeczywistości

Jednoznaczne ocenienie szans związku na jego długotrwałe funkcjonowanie i ostateczny sukces już na samym początku jego zawiązywania, bez wątpienia nie jest proste. Nawet znając się na gruncie towarzyskim przez wiele miesięcy czy uczęszczając do tej samej szkoły przez wiele lat – nie możemy być pewni ostatecznego charakterologicznego zgrania z drugą osobą, dopóki nie wejdziemy z nią w bardziej intymne relacje. Dlatego też niejednokrotnie związki utrzymywane na odległość lub przez Internet mogą być zbudowane na zdecydowanie poważniejszych fundamentach i opierać się na dogłębnej znajomości drugiej osoby.

O ile oczywiście na etapie poznawania się i pierwszych rozmów ludzie zachowają wobec siebie całkowitą szczerość. Niektórzy naturalnie wykorzystują Internet do udawania kogoś, kim nie są lub poprawiania własnego wizerunku poprzez opisywanie samego siebie w niezbyt prawdziwy sposób. Są jednak w sieci i takie osoby, które mają szczere intencje i nie posądzają one swoich rozmówców czy partnerów online o kłamstwa. Jeśli faktycznie długie dialogi online doprowadzić mogą do otwarcia się przed drugim człowiekiem i wymiany emocji na metafizycznym poziomie – nic nie stoi na przeszkodzie, aby tak zawiązany online związek przeniósł się do rzeczywistości i odniósł w niej niemały sukces.

O związkach z internetu

Zakładanie z góry złych intencji u drugiego człowieka z pewnością uniemożliwi nam samym ostateczne przekonanie się o realności słów i zamiarów drugiej osoby. Na pewno związek z Internetu od związku całkowicie z namacalnego świata łączy to, że od pierwszego dnia jego istnienia trzeba się w równym stopniu starać, aby mógł on przetrwać. Bez udoskonalania się i stałego docierania oraz umiejętności kompromisu – każdy związek ma tak samo małe szanse.

Relacje internetowe

Jedynym o czym czasami zbyt długo pamiętają osoby, które poznały się w sieci i często długimi tygodniami nawiązywały bliższą znajomość, zwierzając się sobie z intymnych emocji – to właśnie ta gotowość do rzucenia się w wir internetowych romansów czy flirtów. I będąc z taką osobą niekiedy po miesiącach lub latach wraca obawa, czy przypadkiem godziny spędzone w Internecie znów nie oznaczają takiego nawiązywania z obcą sobą nazbyt intymnej relacji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.