Właściwości zdrowotne chlorelli

Właściwości zdrowotne chlorelli

Chlorella to alga z gromady zielenic, pochodząca z Korei Południowej. W ostatnich latach cieszy się coraz większą popularnością, a ze względu na swoje wartości odżywcze i cenne dla zdrowia właściwości, zyskała sobie miano superfoods.

 

Właściwości

 

Chlorella zawiera duże ilości chlorofilu, któremu zawdzięcza nie tylko swoją nazwę, ale także intensywnie zielony kolor – żadna inna roślina nie zawiera go w aż tak dużych ilościach. Oprócz tego alga ta jest bogata w kwas foliowy, aminokwasy, kwasy tłuszczowe omega-3 i kwasy nukleinowe. Co więcej jest też dobrym źródłem witamin A, C i E, a także witamin z grupy B. Chlorella dostarcza również do organizmu niezbędne minerały takie jak wapń, fosfor, selen, jod, magnez, cynk, potas

 

Chlorella znana jest przede wszystkim ze swoich właściwości detoksykacyjnych. Skutecznie pomaga w pozbywaniu się z organizmu szkodliwych toksyn, w tym m.in. metali ciężkich (tutaj więcej szczegółów). Polecana jest w walce z ze zbędnymi kilogramami. Dodaje witalności, pozytywnie wpływa na stan skóry i włosów. Dodatkowo wzmacnia układ immunologiczny, przyczyniając się do zwiększenia produkcji białych krwinek, które są odpowiedzialne za ochronę organizmu przed wirusami i bakteriami. Dzięki swoim niezwykłym właściwościom wzrostowym, chlorella mnoży się w szybkim tempie i skutecznie regeneruje tkanki, przyspieszając w ten sposób gojenie ran.

 

Dieta

 

Chlorellę można kupić w sklepach ze zdrową żywnością, w aptekach, przez Internet lub nawet w niektórych drogeriach. Najczęściej jest dostępna w postaci sproszkowanej. Można ją dosypywać do koktajli, ale także do zup, sosów, a nawet deserów. Ponieważ jednak jej dodatek może nadawać potrawom lekko rybi posmak, niektórzy wola przyjmować chlorellę w postaci kapsułek z proszkiem lub tabletek.

 

Suplementowanie chlorelli polecane jest osobom z anemią. Ponieważ zawiera ona duże ilości pełnowartościowego białka, stanowi dobre uzupełnienie diety wegańskiej i wegetariańskiej. Po chlorellę powinny też sięgać osoby na diecie odchudzającej, a także wszyscy ci, którzy często sięgają po używki lub przebywają na co dzień w zanieczyszczonym środowisku. Zażywanie chlorelli może też pomóc uporać się z problemem nieświeżego oddechu i wzmożona potliwością.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.