Walka z uczuciem zgagi

Walka z uczuciem zgagi

Walka z uczuciem zgagiPrawie każdy przynajmniej raz w życiu po skończeniu, lub nawet w trakcie, jedzenia albo picia, poczuło bardzo nieprzyjemne uczucie palenia w przełyku oraz żołądku. To, co często u niedoświadczonych zbytnio ze zgagą pacjentów kojarzone jest przede wszystkim jako lekka niestrawność w rzeczywistości może przybrać rozmiary bardzo nieprzyjemnego refluksa żołądkowo-przełykowego.

Główny mechanizm fizjologiczny odpowiadający za jego pojawienie się, to przede wszystkim nie domykająca się zapadka w żołądku, która umożliwia żywności dostanie się do środka, natomiast teoretycznie powinna uniemożliwiać wydostanie się z powrotem do przełyku gazów trawiennych lub kwasów trawiennych, które powinny pozostać w żołądku. Brak tego domknięcia sprawia, że zwłaszcza w momencie trawienia, spora część środowiska kwasowego żołądka, może wydostawać się na zewnątrz – głównie do przełyku, bardzo utrudniając cieszenie się jedzeniem lub dokończenie posiłku przez osobę, którą taka zgaga męczy.

Nowe metody leczenia zgagi

Naturalnie naukowcy oraz lekarze zajmujący się opracowywaniem nowych metod leczenia wybrali kilka sposobów pomocy osobom cierpiącym na taką przypadłość. Najbardziej inwazyjna, ale nie do końca skuteczna, jest oczywiście operacja, która wiąże się z otwieraniem jamy brzusznej i sztucznym domykaniem tej zastawki, która powinna szczelniej opadać na żołądek. Ponieważ jednak zaburzenia pokarmowe w pierwszej kolejności biorą się ze złej diety lub nieodpowiednich składników pokarmowych, na które pacjent ma uczulenie – bez ich wyeliminowania nie ma praktycznie możliwości odniesienia sukcesu ani z operacją, ani tym bardziej z leczeniem farmakologicznym. Tylko wytłumaczenie pacjentowi, jak powinna od teraz wyglądać jego dieta, aby refluks nie powrócił, jest w stanie przynieść wymierne rezultaty.

Tabletki na zgagę

Rok rocznie na całym świecie sprzedaje się na zgagę miliony tabletek leków bez recepty, które tylko chwilowo organizacją uczucie niewygodnego pieczenia. Tym czasem kilka miesięcy zmiany nawyków żywieniowych z pewnością pomogłoby w całkowitym wyeliminowaniu refluksa i powrocie do szczęśliwego życia. Więcej podobnych do tego tematów znajdziecie na :
https://rodzinazdrowia.pl/obnizanie-cholesterolu-bez-lekow-to-moze-sie-udac
https://rodzinazdrowia.pl/jajka-czy-warto-je-jesc
https://rodzinazdrowia.pl/gdzie-szukac-blonnika

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *