Rozstępy w czasie ciąży – Jak je zlikwidować?

Rozstępy w czasie ciąży – Jak je zlikwidować?

Rozstępy w trakcie ciąży wydają się prawdziwym koszmarem – pojawiają się nagle i naprawdę trudno je usunąć. Skóra wygląda nieestetycznie, dlatego wiele kobiet ciężarnych decyduje się na stosowanie rozmaitych kremów pielęgnujących skórę po to, aby była elastyczna i odpowiednio chroniona przed kolejnymi rozstępami.

Najbardziej na rozstępy jest narażona skóra na piersiach, biodrach, pośladkach i brzuchu. W trakcie ciąży skóra kobiety ciężarnej ulega rozciągnięciu w wyniku uzyskania natychmiastowej masy ciała.

Sprawdzone kremy

Właśnie dlatego większość kobiet powinna dbać o siebie i decydować się na stosowanie sprawdzonych kremów pielęgnacyjnych, aby zminimalizować ryzyko pojawienia się kolejnych rozstępów i przygotować skórę na powrót do formy tuż po urodzeniu dziecka. Wiele kobiet, które wkrótce staną się matkami decyduje się na regularne stosowanie kremów pielęgnacyjnych. Jednak warto pamiętać, że to nie jedyny sposób na walkę z rozstępami. Przede wszystkim bardzo dobrym sposobem jest to, aby zacząć wcześniej pielęgnację skóry, którą możemy w pewien sposób przygotować na nadchodzące zmiany. W związku z tym wiele kobiet decyduje się na dbanie o skórę jeszcze przed ciążą lub na samym początku.

Środki nawilżające

Rozstępy w czasie ciąży – Jak je zlikwidować?Ponadto warto stosować kosmetyki, które zawierają ogromne ilości emolientów oraz substancji nawilżających, które sprawią, że skóra będzie odpowiednio elastyczna. Stosowanie tego rodzaju kosmetyków zaleca się dopiero w II i III trymestrze, więc warto mieć to na uwadze. Nie należy zapominać o aktywności fizycznej, która również jest doskonałym sposobem na pokonanie rozstępów i uzyskaniu lepszej kondycji skóry.

Sprawdź: http://www.przyszlamama.pl/

Pomocne są również masaże, które sprawią, że skóra zyska sprężystość i będzie odpowiednio elastyczna. Warto z nich korzystać, jeśli zależy nam na jej pięknie i po urodzeniu dziecka chcemy cieszyć się jej elastycznością. Pomocna jest również dieta bogata w mikroelementy i witaminy, dlatego warto otworzyć się na zmiany, jeśli oczekujemy piękniejszej skóry.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *