Jak skutecznie leczyć kaszel?

Kaszel jest bardzo częstym objawem wielu chorób. Najczęstsze schorzenia, którym towarzyszy to przeziębienie oraz grypa. Nie występuje on jednak bez przyczyny, ponieważ jego rola jest bardzo ważna, gdyż nie tylko informuje nas o problemie, ale również pomaga z nim walczyć. Niemniej jednak jest on bardzo męczący i każdy chciałby się go jak najszybciej pozbyć. Warto więc z tego powodu zapoznać się z kilkoma sposobami walki z nim. W przypadku ataku choroby na drogi oddechowe kaszel jest nieunikniony. Może się jednak różnić formą, gdyż możliwy jest zarówno mokry jak i suchy.

Mokry kaszel powstaje w przypadku gdy do wzmożonej pracy wezmą się błony śluzowe. Produkują one wtedy wydzielinę, która spływa do oskrzeli, następnie podrażnia je i wywołuję reakcję kaszlową. Dzięki temu są one oczyszczane, ponieważ wraz z zalegającym w nich śluzem usuwane są podmioty wywołujące infekcję. Jeżeli nie mamy do czynienia z poważną chorobą to wystarczy kilka domowych sposobów pozwalających pozbyć się kaszlu. Ważne jest odpowiednie nawilżenie powietrza w domu. Można więc się zastanowić nad zakupem nawilżacza. Złym pomysłem jest rozwieszanie mokrych szmatek na grzejniku, ponieważ może to doprowadzić do zawilgocenia ścian, a z tym są później spore problemy. Dobrze jest również pić sporo płynów, najlepiej wodę mineralną w ilości 1,5-2 litry.

Pomocny może się także okazać wywar z ziela babki. Osoby, które chcą uniknąć zażywania leków mogą stosować tę metodę dwa lub trzy razy w ciągu doby. Przygotowanie wywaru jest niezwykle proste, ponieważ wystarczy wsypać do wody ziele i gotować przez pewien czas pod przykryciem. Dzięki takiemu wywarowi zmniejsza się podrażnienie błon śluzowych, a kaszel nie jest aż tak drażniący. Jeżeli jednak to nie pomoże to trzeba udać się do apteki i zakupić odpowiedni syrop. W przypadku, gdy kaszel nadal nie będzie ustępował po trzech dniach to jedynym wyjściem jest wizyta u lekarza, który zdiagnozuje problem i przepisze nam leki na receptę, których skuteczność powinna być o wiele większa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *