Dieta w walce ze stresem

Stresujący tryb życia, będący efektem wykonywanej pracy czy też innych czynników jest dla naszego organizmu wyjątkowo szkodliwy, zwłaszcza jeśli jest to stres utrzymujący się w dłuższej perspektywie czasu. Wtedy też konieczne staje się, aby rozpocząć walkę ze stresem różnego rodzaju metodami.

Najsensowniejsza wydaje się odpowiednia dieta, która dostarczy do naszego organizmu wszelkiego rodzaju potrzebnych składników odżywczych, ale i pozwoli na uzupełnienie witamin i innego typu cennych minerałów, które na skutek stresu i nerwów tracimy. Jednym z elementów takiej diety powinna być oczywiście czekolada. Po pierwsze jest to doskonałe źródło magnezu, a po drugie udowodniono iż produkt ten ma działanie uspokajające oraz ułatwia utrzymanie stosunkowo wysokiego poziomu glukozy we krwi, co także pozwala na poprawę samopoczucia oraz uspokojenie. W diecie osoby prowadzącej stosunkowo stresujący pod różnymi względami tryb życia nie powinno zabraknąć, produktów zdrowych, bogatych w witaminy. Chodzi między innymi o ryby czy kasze.

Warto wiedzieć także co sprzyja temu, iż poziom stresu może się subiektywnie pogłębiać. Przede wszystkim jest to kawa, tak chętnie pita przez wielu różnych pracowników. To właśnie kawa jest odpowiedzialna za wypłukiwanie magnezu z organizmu. Pod wpływem stresu i tak traci się stosunkowo duże ilości magnezu, tak więc dodatkowe, regularne picie kawy bynajmniej niekorzystnie wpływa na nasze samopoczucie, ale też i na zdrowie. Brak magnezu objawia się dosyć szybko mimowolnymi Skórczami mięśni. Jeśli zaczynają one występować to niewątpliwy znak, że niedobory magnezu należy jak najszybciej uzupełnić. Zasadą diety stosowanej w przypadku gdy chodzi o walkę ze stresem jest także regularność spożywanych posiłków. Warto jest zjeść ich odpowiednio więcej.

Jedzenie w pośpiechu i stresie nie sprzyja także walce ze skutkami stresu tak więc w ramach diety, w miarę oczywiście swoich możliwości należy ograniczyć ten czynnik do niezbędnego minimum. Unikać można także niezdrowego jedzenia na mieście.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *