Czy warto wykupić autocasco

Czy warto wykupić autocasco

Czy warto wykupić autocasco

Obowiązkowe ubezpieczenie muszą wykupić wszyscy posiadacze pojazdów zmotoryzowanych. Inaczej jest z popularnym autocasco. To rodzaj dobrowolnego ubezpieczenia z którego Polacy korzystają stosunkowo niechętnie.

Na ten rodzaj ochrony decyduje się bowiem jedynie trzydzieści procent naszych rodaków. Tymczasem może okazać się ono niezwykle pomocne i potrzebne.

Ubezpieczenie AC

Dobrowolne ubezpieczenie AC chroni nas w przypadku gdy w wyniku kolizji drogowej z naszej winy uszkodzimy swój własny samochód. Dodatkowo odszkodowanie otrzymamy jeśli nasz pojazd ulegnie zniszczeniu w wyniku działania czynników losowych, takich jak powódź, gradobicie czy pożar oraz wtedy kiedy zostanie on po prostu skradziony. Zanim zdecydujemy się na wykupienie ubezpieczenia powinniśmy porównać oferty wszystkich towarzystw ubezpieczeniowych i wybrać tą, która będzie najtańsza w kontekście zakresu ochrony jaki proponuje. Wysokość składki możemy obliczyć sami. Wystarczy nam do tego kalkulator OC AC, który znajdziemy w Internecie.

Zakres ubezpieczenia

Bardzo ważny jest zakres ubezpieczenia jaki oferuje nam firma i to, jakie warunki muszą zostać spełnione, żebyśmy otrzymali odszkodowanie. Standardowo towarzystwa ubezpieczeniowe odmawiają wypłacenia odszkodowania jeśli szkoda powstała w wyniku wypadku a my prowadziliśmy samochód pod wpływem środków odurzających takich jak alkohol czy narkotyki. Nie otrzymamy też pieniędzy jeżeli nasz samochód zostanie skradziony w wyniku zaniedbania. Jeśli pozostawimy pojazd otwarty albo z kluczykami w środku to firma ubezpieczeniowa najpewniej nie rozpatrzy pozytywnie naszego wniosku o odszkodowanie. Oczywiście powinniśmy zapomnieć o jakiejkolwiek pomocy jeżeli sami zlecimy kradzież samochodu. Wtedy towarzystwo skieruje raczej sprawę do sądu z zarzutem próby wyłudzenia.

Przed podpisaniem umowy warto dokładnie przeczytać umowę, żeby poznać zakres ubezpieczenia. Zwróćmy uwagę czy na przykład w przypadku kradzieży odszkodowanie dostaniemy tylko jeśli skradziony zostanie cały samochód, czy też zostaną nam wypłacone pieniądze także jeżeli skradzione zostaną na przykład jedynie koła lub wycieraczki.

Zapraszam do skorzystania z kalkulatora https://www.mtu24.pl/direct/forms/calculation/newKom/CalculationRegisterS1.seam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.