Co pysznego zjeść na plaży w Gdańsku?

Co pysznego zjeść na plaży w Gdańsku?

Głód na plaży w Gdańsku – rozwiązaniem pizza?

Szum morza i wysiłek związany z pływaniem często sprawiają, że w trakcie plażowania robimy się głodni jak wilk. Niestety, infrastruktura na gdańskich plażach, czy to w Jelitkowie, Stogach, Brzeźnie czy Sobieszewie nie jest jeszcze tak dobrze rozwinięta, jak chociażby w Hiszpanii czy Włoszech, gdzie roi się od barów z pizzą czy rybami. Przy niektórych gdańskich plażach nie ma właściwie żadnych barów i restauracji, a jeżeli już są, to życzę powodzenia w dopchaniu się do nich w szczycie sezonu (Stogi – jedna restauracja i jedna budka z lodami to jakiś żart, kolejki jak w PRL-u). Z kolei poza sezonem większość tych obiektów jest zamknięta. Co mamy zatem zrobić, żeby nie przerywać wypoczynku i zjeść smaczny obiad? Najlepszym rozwiązaniem jest z pewnością pizza, którą bardzo wygodnie je się na plażowym kocyku.

Pizza Gdańsk – przynieść ze sobą na plażę?

Wygodnym rozwiązaniem głodu na plaży jest wzięcie pizzy na wynos. Dzięki temu głód nie będzie nam groził nawet na najdalszej części Sobieszewa, przy Mewiej Łasze, skąd do najbliższej knajpki jest półtora kilometra drogi. Z pudełkiem z pizzą nie jest strach nawet przejechać jeszcze dalej, za ujście Wisły, gdzie często wielki obszar plaży będziemy mieli dla siebie, zwłaszcza w początkach sezonu. Obejrzeć też można rezerwat Ptasi Raj, prawdziwą oazę dzikiej natury. Ba, gdy w bagażniku jest pizza, Gdańsk możemy nawet opuścić i wybrać się gdzieś dalej. Można pojechać nawet na Hel i ani przez chwilę nie martwić się, czy w którejś restauracji na miejscu znajdzie się dla nas wolny stolik. Jedyna wadą tego rozwiązania jest to, że jeżeli nie posiadamy torby termicznej, to nasz smakowity placek może trochę przestygnąć. Ale to kwestia gustu, chłodna pizza ma równie wielu miłośników, jak i przeciwników. Nie mówiąc już o tym, że uchodzi za doskonałe lekarstwo na „dolegliwości” dzień po imprezie!

Pizza Gdańsk – a może dostawa na plażę?

Jeżeli wybierzemy jedną z plaż z dogodnym dojazdem, jak na przykład Brzeźno, bardzo wygodnym rozwiązaniem problemu głodu na plaży jest zamówienie dostawy pizzy i umówienie się z dostawcą w charakterystycznym punkcie, jak na przykład „pizza Gdańsk, plaża Brzeźno, przy wejściu na plażę numer 48”. Nasza pizza będzie przyjemnie gorąca dzięki torbom termicznym, w jakie wyposażeni są dostawcy.

Pizzę na plażę i nie tylko możesz zamówić na https://www.pizzadominium.pl/lokale/gdansk-c-h-alfa-gdansk

Dużym plusem jest też to, że zamówienie składamy w momencie, gdy poczujemy się głodni – nie wymaga to żadnego skomplikowanego planowania, które przeszkadzałoby w korzystaniu z wolnego czasu na plaży. Przy okazji możemy też zamówić coś do picia albo coś słodkiego, żeby tym dłużej cieszyć się plażą i morzem. Chwila czekania i już możemy się rozkoszować smacznym posiłkiem w super miejscu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.