Dieta dla niemowlakaW pierwszych tygodniach, a nawet miesiącach swojego życia, dieta niemowlaka składać może się w dużej mierze z pokarmu naturalnego, który jest często dla dziecka zdecydowanie najlepszym wyborem. Wraz z rozwojem dziecka zmieniać będą się także przepisy dla niemowląt, które można zastosować. W pierwszych miesiącach życia stosować możemy specjalne, przewidziane dla dzieci potrawy.

Nie rzadko mogą być to już w pełni gotowe do spożycia produkty. Ważne jest, aby posiadały one niezbędne certyfikaty jakości, które będą dla dziecka jak najbardziej odpowiednie podczas codziennego stosowania. Przełomowy może być pierwszy rok, kiedy to do menu dziecka stopniowo wprowadzane będą nowe produkty spożywcze.

Oczywiście najlepiej jest kierować się tutaj potrzebami rozwojowymi niemowlaka. W szczególności jeśli chodzi o zapotrzebowanie na określone substancje odżywcze oraz w szczególności witaminy. Wszystko to znajdziemy w gotowych potrawach, ale wraz z wiekiem dziecka warto włączać do jego diety inne produkty, najlepiej też robić to stopniowo, chociażby ze względu na ryzyko pojawienia się tak zwanej alergii pokarmowej.